Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich:
SZKOŁA ZAWODOWA – KIERUNEK – PRACA wzmocnienie zdolności do zatrudnienia Uczniów i Uczennic Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Nowym Mieście i Radomiu

Okres realizacji projektu: 1.09.2016 r. – 30.09.2017 r.

Całkowita wartość projektu: 988 872,50 zł.
Dofinansowanie projektu z UE: 888 992,50 zł


Cel projektu: zwiększenie zdolności do zatrudnienia 140 Uczniów/Uczennic niepublicznych techników zawodowych w Nowym Mieście i Radomiu poprzez udział w zajęciach specjalistycznych i stażach zawodowych.

Grupę docelową stanowi 140 Uczniów (72 M) i Uczennic (68 K) Niepublicznego Technikum w Nowym Mieście i Niepublicznego Technikum w Radomiu, kształcących się na jednym z wymienionych kierunków: technik logistyk, technik informatyk, technik usług fryzjerskich, technik mechanik oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
Kryteria dodatkowe: miejsce zamieszkania na terenach wiejskich, trudna sytuacja ekonomiczna w rodzinie, pozytywna ocena od wychowawcy nt. ocen i zaangażowania w życie szkoły.

Rekrutacja Uczestniczek i Uczestników do projektu uwzględnia potrzeby i możliwości osób niepełnosprawnych oraz równość szans kobiet i mężczyzn.


W ramach projektu zaplanowano realizację 4 rodzajów zadań:
1. Klucz do rozwoju – warsztaty rozwijające kompetencje miękkie;
2. Doposażenie pracowni logistycznej Technikum w Nowym Mieście i informatycznej Technikum w Radomiu
3. Dodatkowe zajęcia specjalistyczne – wzmocnienie wiedzy i umiejętności Uczennic i Uczniów technikum w Nowym Mieście i Radomiu;
4. Staże zawodowe – wzmocnienie i utrwalenie umiejętności zawodowych Uczennic i uczniów technikum w Nowym Mieście i Radomiu.


Dodatkowe zajęcia specjalistyczne (zadanie 3) obejmują szkolenia z zakresu:
- obsługi wózków widłowych
- stylizacji i wizażu
- grafiki komputerowej z pakietem Corel
- projektowania dwu- i trójwymiarowego z wykorzystaniem programu AutoCad
- baristyki
- zdrowego odżywiania
- operator obrabiarek CNC
- spawania blach i rur metodą MAG + ręczne cięcie plazmą
- udział w targach branżowych pracy.


Uczestniczkom i Uczestnikom gwarantujemy:
- materiały piśmiennicze i dydaktyczne;
- poczęstunek podczas zajęć;
- ubezpieczenie NNW;
- badanie lekarskie (dot. pozaszkolnych form kształcenia i staży);
- stypendium stażowe dla uczniów, którzy będą odbywać staż wakacyjny u pracodawców;
- zwrot kosztów dojazdu na zajęcia i powrotu z zajęć do miejsca zamieszkania, jeśli zajęcia odbywają się w dni wolne od nauki.

UWAGA!!! Udział w projekcie jest bezpłatny.

Planowane efekty projektu: Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia zawodowego poprzez dostęp do nowoczesnych technologii wykorzystywanych w warunkach nauki oraz naturalnych warunkach pracy. Wykorzystanie zdobytej wiedzy, umiejętności i kwalifikacji wpłynie na zwiększenie otwartości młodych ludzi, ograniczenie niepewności, lepszą pracę w zespole, co wpłynie na lepsze relacje w zespole, a później w środowisku pracy. Udział w projekcie pobudzi dążenia do rozwijania kompetencji i kwalifikacji wśród Uczennic i Uczniów, uczestniczących w projekcie.